Brunch

Skaldjursinspirerad brunch på Elisefarm

Skaldjursafton på Elisefarm i MittSkåne

18 Oktober 2026

Höör
  • brunch
  • skaldjur

Precis som vår vanliga söndagsbrunch fast lite bättre… Vi serverar säsongsbetonade rätter, lagade från grunden med lokala råvaror med inslag av skaldjur. Klassiska smaker möter kreativitet i en rustik herrgårdsmiljö.  Bjud med vänner och familj och njut av en lite lyxigare brunch på Elisefarm.

Välkommen till en smakrik och skaldjursinspirerad brunch på Elisefarm – där doften av nybakat, havets delikatesser och säsongens bästa råvaror möts i en varm och rustik herrgårdsmiljö. Här dukar vi upp en generös brunchbuffé med allt från kallskuret och smakrika varma rätter till ostar, färska frukter, ljuvliga desserter och nygräddade pannkakor.

Njut av brunchen i vår ståtliga festsal, det ljusa orangeriet eller ute på terrassen när vädret bjuder in till långa, avkopplande stunder i solen. Oavsett om du kommer för att fira något speciellt eller bara vill unna dig en härlig stund tillsammans, väntar en brunchupplevelse fylld av smaker, gemenskap och lantlig charm.

Sittningstid: 1,5 timme.